• 2597 kere okundu
  • 0 yorum yapıldı.
  • 23.07.13

Koli imalatı işini bilen ve bu işte uzman insanlar tarafından yapıldığı sürece oldukça başarılı işlerin ortaya çıktığı bir konudur. Bir koliyi yapmak sanıldığı kadar kolay olmayan bir şeydir.

Bu konuda dikkat edilmesi gereken birçok şey bulunmakta ve bu şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir. Kaliteli ve sağlam bir koli ancak bu şekilde ortaya çıkabilmektedir. Bir kolinin iyi bir şekilde ortaya çıkmasında birçok faktörün etkisi bulunmaktadır. Bu faktörlerin başında ise makine yapısı ve kullanılan kağıdın kalitesi gelmektedir. Bu faktörler kaliteli bir koli üretmek için en önemli faktörler durumundadır. Kıvamında sıyrılma, ısının dengelenmesi gibi şeylerde koli üretiminde önemli olan şeyler arasında bulunmaktadır.

Koli imalatı

Koli imalatı

Baskılı koli imalatı

Baskılı koli imalatı

Karton koli imalatı

Karton koli imalatı

Koli imalatı temel olarak dört aşamaya ayrılmaktadır. Bu aşamalar; ondüle oluşturma, ondüle ve düz kağıdın birleşmesi, yüksek ısıda kurutma, pilyaj ve kesim olarak karşınıza çıkmaktadır. Kaliteli bir koli üretiminde bu aşamaların hepsi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Bu olmazsa, kolilerin kalitesi düşük olacak ve kolilerden istediğiniz verimi alamayacaksınız. Bu yüzden bu konuda kalitesi bilinen bir firma ile çalışmanız oldukça önemlidir. Bir koli siparişi verecekseniz, kolinin nasıl yapıldığını, hangi aşamalardan geçildiğini ve kullanılan malzemelerin kaliteli olup olmadığını bilmeniz oldukça iyi olacaktır. Bu yüzden bu konuda, biraz araştırma yapmalı ve kaliteli bir şekilde imalat gerçekleştiren bir yerden yararlanmalısınız. Bunu yaptığınız sürece bir sorunla karşılaşma şansınız oldukça düşük olacaktır.

Etiketler:


Benzer Yazılar