• 691 kere okundu
  • 0 yorum yapıldı.
  • 21.03.13

Her üretici firma yaptığı çalışmalarını müşterilerine en düzgün şekilde ulaşmasını ister. Sanayi kollarındaki temel iş bölümleri bir çok farklı koli türünü zorunlu kılmaktadır. Bu yüzden hassas olan bazı ürünlerin düzenli bir şekilde paketlenmesi gerekmektedir. Müşteriler eline ulaşan ürünlerin kalitesinin yanında düzgün hiç zarar görmemiş bir şekilde ulaşmasını istemektedir. Eğer ki istenilen şekilde değil de zarar görmüş bir ürün müşterinin eline geçerse tüketicinin en doğal olan tüketici hakları gereğince ürünü iade eder gerektiği yerde şikayetini bildirir. Böylesi bir emek verilmiş ürünün sadece paketlemekten kaynaklı bir nedenden dolayı geri iade edilmesi gerçekten firmanın, şirketin, üreticinin korkulu rüyası haline gelir ve güvenilmez bir firma konumuna sokar. Bu gibi bir çok nedenden dolayı biz de üretilen emeğin, ürünün boşa gitmemesi, müşterilerimizin tüketicilerine gönül rahatlığı ile ürünlerini sağlam bir şekilde göndermeleri için kaliteli ürünler, kaliteli çalışmaları ortaya koymayı iş hayatımızın temel prensibi haline getirmiş bulunmaktayız.

Her şirket, her üretici düzenli bir sistem, düzenli bir iş hayatı ve ürün satışını benimsemektedir. Bu bağlamda aynı şirketin birden fazla ürün çıkarması, ürün çeşitlerinin artması birden farklı boyuttaki paketleme biçimini de doğurmuştur. Bu yüzden klasik bir biçimde tek tip bir koli çeşidi yerine her türlü istenilen ebatta, ürünün kalitesine kalite katacak bir şekilde ambalajlanması şirketin sağlam adımlarla ilerlemesini sağlamaktadır.

Dünyada sanayi sektörünün gelişmesiyle zaten ambalajlanma birer zorunluluk haline gelmiştir. Sanayi kollarındaki seri üretim ancak ve ancak seri bir ambalajlanma ile bu gerçekleşebilir. Yoksa üretilen malların yığınca depolarda üst üste birbirine karışmış bir şekilde bulunması ne kadar içler acısı olduğunu söylememize gerek yok. Bir an kendimizi bir tüketici, bir müşteri yerine koyduğumuzda kalitesinden şüphe duymadığımız bir ürünün bize düzgün bir şekilde ulaşmasını her zaman koşulsuz isteriz. Firma olarak bizden istenilecek koli siparişlerinde kendimizi gerek müşterimizin gerekse tüketici yerine koyup çalışmaktayız.

Benzer Yazılar